Pasaulyje vyrauja daugybė pačių įvairiausių profesijų. Vienos profesijos reikalauja daug fizinio darbo, na o kitoms dažniausiai tereikia turėti gerus darbo su kompiuteriu įgūdžius. Vienos profesijos yra rizikingos, o kitos nekelia jokios rizikos. Kai kurie darbai būna atliekami lauke ir bet kokiomis oro sąlygomis, o kitus darbus kuo puikiausiai galima atlikti ir jaukiai įsitaisius biure. Taigi, egzistuoja išties labai skirtingų profesijų, o apie vieną iš tokių šiandien mes ir pakalbėsime. Tai – aukštalipio profesija.
Ši profesija nėra labai populiari, o tam daug įtakos turi tai, jog aukštalipio darbas yra visiškai nepanašus į daugumą kitokių darbų. Aukštalipiai užsiima kur kas aktyvesne, rizikingesne bei visapusiškai įvairesne veikla, nei daugelis kitų profesijų atstovų. Priešingai nei dauguma paprastų darbininkų, aukštalipių darbo vieta yra ne ant žemės, o dideliame aukštyje, kuris gali siekti net it šimtą metrų ar daugiau. Tik pabandykite įsivaizduoti, kai jūs jaustumėtės, jei kabotumėte ant virvių, ir atstumas iki žemės būtų toks, kaip maždaug dešimties aukštų pastatas. Nors tai ir atrodo išties bauginančiai bei rizikingai, tačiau aukštalipiai prie tokių darbo sąlygų  yra pratę.
Kiekvienas šia profesija užsiimantis žmogus žino, jog šiame darbe yra itin svarbu išlaikyti šaltą protą bei nepasiduoti baimei. Labai svarbu yra pasitikėti savo naudojama įranga, nes virvės, kurias naudoja aukštalipiai išlaiko netgi iki pusantros tonos svorį, tad tikimybė, jog virvė nutrūks yra minimali. Tačiau tam, jog būtų užtikrinta maksimali sauga, visad būna naudojamos dvi virvės, kurių viena būna atsarginė. Tad turint tokią patikimą įrangą labai svarbu bet kokioje situacijoje išlaikyti sveiką protą bei sugebėti tinkamai orientuotis, mat dauguma nelaimingų atsitikimų nurinka tuomet, kai žmonės tokiame darbe pasimeta, pradeda blaškytis, panikuoti. Taigi, aukštalipių darbas yra išties ekstremalus, tačiau jis taip pat yra ir jaudinantis, juk pagalvojus išties šaunu būtų dirbti nestandartinėje vietoje, iš kurios būtų matyti įspūdinga miesto ar bet kokio kito kraštovaizdžio panorama. Tokiomis darbo sąlygomis girtis gali kiekvienas aukštalipys. Tačiau svarbiausia tokiame darbe yra atsakingumas, kruopštumas, bei sugebėjimas išlaikyti šaltą protą net ir įtemtose situacijose. Taigi, aukštalipio darbas yra išties išskirtinis.